Lek- och skapande material till skola och förskola till kommunerna Avesta, Borlänge, Falun, Gagnef, Hedemora, Ludvika och Säter samt Västerbergslagens Utbildningsförbund (VBU).
Leverantören ska tillhandahålla ett heltäckande sortiment av produkter, med god kvalitet och som är väl anpassade för sitt ändamål.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 37520000 Leksaker, 37524000 Spel, 37524100 Pedagogiska spel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen