521346-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Förvaltning av viltbestånd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningsinriktad kunskapssammanställning om tjäder samt analys av inventeringsmetoder
Referensnummer: NV-03802-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77510000 Förvaltning av viltbestånd
II.1.4.
Kort beskrivning
Med hänvisning till det dynamiska inköpssystemet avseende konsulter inom jakt, viltvård och viltförvaltning med ärendenummer NV-02805-21, inbjuder här Naturvårdsverket er att inkomma med anbud enligt denna anbudsinbjudan.
Naturvårdsverket är i behov av konsulttjänst för förvaltningsinriktad kunskapssammanställning om tjäder samt analys av inventeringsmetoder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77400000 Zoologiska tjänster, 77600000 Jakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen