521347-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsmateriel
Referensnummer: FM2019-26311
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Förpackningsmaterial för Försvarsmaktens verksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lastpallar & pallkragar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44423330 Lastpallar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Måttanpassade trälådor
Del nr: 2
44617000 Lådor
Kartonger i olika dimensioner
Del nr: 3
44617100 Kartonger
Förbrukningsmaterial lagerverksamhet
Del nr: 4
44400000 Diverse industriframställda produkter och tillhörande föremål