Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av mark, offentlig belysning och park.
Referensnummer: 2016/00970-TN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av konsulttjänster för besiktning inom 3 olika kompetensområden:
KO 1. Gata och mark,
KO 2. Offentlig belysning i utomhusmiljö,
KO 3. Park.
Anbud kan lämnas på ett eller flera områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Besiktning av mark, offentlig belysning och park
Del nr: Besiktningsman KO 1. Gata och mark.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av konsulttjänster för besiktning:
KO 1. Gata och mark.
Del nr: Besiktningsman KO 2. Offentlig belysning i utomhusmiljö.
KO 2. Offentlig belysning i utomhusmiljö.
Del nr: Besiktningsman KO 3. Park
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster