521428-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Röntgenlaboratorier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skelett-/lunglab med genomlysningsfunktion alt. multilab
Referensnummer: RS/192097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111200 Röntgenlaboratorier
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland ska upphandla skelett-/lunglab med genomlysningsfunktion. Utrustningen ska bland annat kunna utföra undersökningar av lungor och skelett samt genomlysningsundersökningar såsom esophagus och tunntarmspassage.
Uppskattningsvis ska 4 - 5 utrustningar köpas under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen