521502-2020 - ResultatSverige-Oxelösund: Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfaltsbeläggningar och markarbeten
Referensnummer: Inköp.2020.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar arbeten som inte upphandlas i särskilda entreprenader i form av markarbeten, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkeringar för underhåll och nybyggnation samt övriga arbeten i anslutning till dessa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mark- och Beläggningsarbeten