521519-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsannons Strategisk kommunikationsbyrå
Referensnummer: C 2022-1423
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Chalmers tekniska högskola har för avsikt att annonsera upphandling av strategisk kommunikationsbyrå. Beräknad annonsering för upphandlingsdokumenten är december månad 2022 vilket kan komma att ändras.
Planerad tidpunkt för avtalsstart är september 2023. Omfattar ramavtal med avtalstid om 4 år med möjlighet, för Chalmers tekniska högskola, att säga upp avtalet efter 2 år.