521520-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: System- och stödtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Licenspartner 2023
Referensnummer: TV-2022-12179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket har ett kontinuerligt behov av att förvärva licenser och licensunderhåll för sin verksamhet och visst behov av installationstjänster i samband med sådana licensköp.