521658-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Elinstallationer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elinstallationer
Beskrivning: Täby kommun och Täby Fastighets AB upphandlar ett ramavtal som omfattar elinstallationer vid renoveringar, om- och tillbyggnadsprojekt samt nyinstallationer för projekt vars värde uppgår till maximalt 2 mnkr. Takvärdet under den samanlagda avtalstiden är 100 mnkr.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Reparationsglasning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93969:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur