521704-2021 - PlaneringSverige-Gävle: Delar och tillbehör till rullstolar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing - Drivaggregat till manuella rullstolar
Referensnummer: RS 2021/467
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser med denna hearing undersöka marknaden gällande drivaggregat till manuella rullstolar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193120 Rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI gällande Drivaggregat till manuella rullstolar