Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnasial vuxenutbildning, yrkesutbildningar inom vård och restaurang
Referensnummer: 116/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi kommer under hösten/vintern att upphandla gymnasial vuxenutbildning, yrkesutbildningar inom vård och omsorg samt restaurang och livsmedel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80530000 Yrkesutbildning, 80561000 Vårdutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen