Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidsservice till boendeverksamheter inom socialförvaltningen och vid framtida behov
Referensnummer: 2.3.2-118/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillagning och leverans av näringsriktiga måltider inklusive transporter till verksamheter inom socialförvaltningen i Stockholms stad, alla dagar i veckan, året om. Till lunch och middag ska det levereras portionsförpackad kyld alternativ varm måltid inklusive råkost och grönsaker men exklusive dryck, smör och bröd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55520000 Catering, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen