See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkringar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Chalmerskoncernens samlade behov av försäkringsskydd.
Intern identifierare: C 2023-1876
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsdokument
Beskrivning: Chalmerskoncernens samlade behov av försäkringsskydd.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område Ansvar
Beskrivning: Detta anbudsområde omfattar en Egendom- och fastighetsförsäkring.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område Förmögenhetsbrott samt VD/Styrelseansvars försäkring
Beskrivning: Detta anbudsområde omfattar en Förmögenhetsbrott- samt VD/Styrelseförsäkring
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område Fordonsförsäkring
Beskrivning: Detta anbudsområde omfattar en Fordonsförsäkring.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område Egendom-och fastigheter
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område Transport-utställnings-och verktygsförsäkring
Beskrivning: Detta anbudsområde omfattar en Transport-, utställnings-och verktygsförsäkringsförsäkring