521890-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av utrustning i byggnader – FTX Humlan 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFTX Humlan 2024
BeskrivningStiftelsen Bodenbo är en av Sveriges allmännyttiga bostadsstiftelser och grundades 1947. Med drygt 2000 lägenheter och ett fåtal kommersiella lokaler är Bodenbo det största bostadsföretaget i Boden. Bodenbo har ett särskilt ansvar för bostadsmarknaden i Boden. Stiftelsen arbetar för att bidra till en positiv och attraktiv stad genom en ansvarsfull hyressättning och kloka investeringar. För beskrivning av entreprenaden se AFA.21. Upphandlingsform för upphandlingen är generalentreprenad. Entreprenaden är en totalentreprenad med fast pris. Avtal Denna upphandling avser att utmynna i avtal med en Entreprenör.
Intern identifierare24/8
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000