2. Förfarande
Förfarande
Titel: Löpande byggservicearbeten
Beskrivning: Sigtuna kommun har för avsikt att upphandla Löpande byggservicearbeten exempelvis murare, målare, mattläggare, plattsättare, undertaksmontör, ventilation, plåtslagare, byggstäd och byggnadssnickare.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86453:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 45000000 Anläggningsarbete, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden