Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: https://upphandling.polisen.se/
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sängkläder handdukar och säkerhetsdräkt för arrestverksamhet
Referensnummer: A166.250/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Sängkläder, handduk och säkerhetsdräkt till arrestverksamheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 226 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sängkläder
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av sängkläder
Handdukar
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 39514100 Handdukar
Upphandling av handdukar
Säkerhetsdräkt
Del nr: 3
Ytterligare CPV-kod(er) 35113400 Skydds- och säkerhetskläder
Upphandling av säkerhetsdräkt