5221-2019 - ResultatSverige-Borås: Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter, Analys och verifiering - Automotive
Referensnummer: 18/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tekniska konsulter avseende analys och verifiering inom fordonsforskning för AstaZero AB:s räkning, för att täcka temporära personalbehov inom främst följande befattningar:
— Testingenjör
— HIL Testingenjör
— Testmetodutvecklare
— Testobjektansvarig
— Testledare
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen