522143-2024 - Resultat
Sverige – Markanläggning – Markanläggning ramavtal 2023
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkanläggning ramavtal 2023
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal avseende underhålls-, till- och ombyggnadsarbeten samt markanläggning inom MKBs fastighetsbestånd.
Föregående meddelande628668-2022
Intern identifierare2022MKB-2062
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelRamavtal Markanläggning