See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mark- och anläggningsarbeten
Beskrivning: Ramavtalet avser löpande Mark- och anläggningsarbeten inom beställarens fastighetsbestånd. I ramavtalet/kontrakten ingår planerade och oplanerade arbeten. Ramavtal/kontrakt kommer att tecknas med tre (3) anbudsgivare. Den årliga inköpsvolymen under ramavtalet/kontraktet uppskattas till: 30 000 000 SEK.
Intern identifierare: A10/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal