Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil sopsug
Referensnummer: 0111/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Renova AB ska köpa två mobila sopsugar, chassi och påbyggnad av en leverantör
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen