522213-2022 - ResultatSverige-Umeå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult Mark och tillståndsarbeten
Referensnummer: UE-2022-0424-322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå Energi AB upphandlar förstärkning för att trygga Umeå Energikoncerns behov av samtliga förekommande uppgifter, inom tillstånd- och rättigheter gällande markintrång. Denna upphandling gäller rollerna Markingenjör och Avtalshandläggare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 79994000 Kontraktsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser förstärkning för Umeå Energi AB att trygga Umeå Energikoncerns behov av samtliga förekommande uppgifter, inom tillstånd- och rättigheter gällande markintrång. Denna upphandling gäller rollerna Markingenjör och Avtalshandläggare.