Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Trafikmätningar
Referensnummer: T2020-01330
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71410000 Stadsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för trafikmätningar inom följande områden:
1. Passage- och hastighetsmätning för motorfordon och cykel
2. Cykel- och fotgängarmätning med tilläggsinformation
3. Svängstudier och OD-matriser
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34972000 Trafikmätare, 71410000 Stadsplanering, 71620000 Analystjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen