522297-2018 - ResultatSverige-Ludvika: Personalutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledartjänster till Borlänge, Gagnef och Hedemora kommuner
Referensnummer: GNU 2018/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Handledning till socialpsykiatri, vård och omsorg (LSS), individ- och familjeomsorg och elevhälsan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Socialpsykiatri
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79633000 Personalutveckling, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Borlänge vård och omsorg (enbart LSS)
Del nr: 2
Vård och omsorg
Del nr: 3
Individ och familjeomsorg
Del nr: 4
Elevhälsan
Del nr: 5