522353-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Grävning och schaktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskintjänster och lastbilstransporter
Referensnummer: TK 18.094
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kompletterande behov av entreprenadmaskinstjänster och lastbilstransporter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen