522373-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Grön laser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrön laser
BeskrivningDenna upphandling avser 1st grön laser och tillhörande förbrukningsartiklar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90576:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33160000 Operationsteknik, 33169000 Kirurgiska instrument, 33169100 Kirurgisk laser
Optioner
Beskrivning av alternativenServiceavtal