52238-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Detektions- och analysutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av GC-MS samt TD GC-MS
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38430000 Detektions- och analysutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser 2 st. GC-MS samt 1 st. TD GC-MS utrustning för droganalys. Option gällande ytterligare 3 st. GC-MS ingår i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen