2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal vägmarkeringsarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för målning av trafiklinjer och andra vägmarkeringar i Göteborgs Stad. I uppdraget ingår även borttagning av vägmarkeringar samt att vid behov rengöra vägbanan från punktvis spill och andra föroreningar före utförande av vägmarkeringsarbeten. Avropade arbeten utförs som utförandeentreprenad. Upphandlingen omfattar två delområden: 1. Underhållsmarkering 2. Projekt- och felavhjälpningsmålning
Intern identifierare: SMF-2025-01158
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 34922100 Vägmarkeringar, 44113810 Ytbehandling, 45233140 Vägarbeten, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233270 Målning av markeringar för parkeringsplats
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000