2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tygghetsskapande teknik, SÄBO
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud på aktuell upphandling "Trygghetsskapande teknik, SÄBO" för att säkra Luleå kommuns framtida behov av Trygghetsskapande teknik för Luleå kommuns särskilda boenden. Upphandlingen avser ett kontrakt gällande trygghetsskapande teknik för Luleå kommuns särskilda boendens behov gällande larm (fallarm, larmmattor, dörrlarm etc.) och övrig trygghetsskapande teknik utifrån respektive verksamhets och/eller brukares behov.
Intern identifierare: KLF 2024/428
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Nu inbjuder Luleå kommun intresserade leverantörer att inkomma med en ansökan om att få delta i aktuell upphandling gällande trygghetsskapande teknik. Upphandlingen avser Luleå kommuns särskilda boenden för att på så sätt säkerställa beställarens, Luleå kommuns, behov gällande larm (fallarm, larmmattor, dörrlarm etc.) och övrig trygghetsskapande teknik utifrån respektive verksamhets och/eller brukares behov.
Intern identifierare: Tygghetsskapande teknik, SÄBO