522536-2019 - ResultatSverige-Linköping: Mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mikroskop till Laboratorieverksamheter och Vårdcentraler
Referensnummer: UC-2019-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland avser att upphandla mikroskop till olika verksamheter.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Ljusfältsmikroskop Cytologi
Ljusfältsmikroskop Bas
Ljusfältsmikroskop Avancerad
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen