522547-2019 - ResultatSverige-Kristianstad: Hörapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörapparater och tillbehör
Referensnummer: 2019-O000554
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33185000 Hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Hörapparat Serie, Hörapparat Serie I-Örat (IÖ), Hörrapparat Serie Barn, Hörapparat Bakom-Örat (BÖ), Hörapparat BÖ Uppladdningsbar och Hörapparat BÖ Stark från 137 dB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser Hörapparat Serie, Hörapparat Serie I-Örat (IÖ), Hörrapparat Serie Barn, Hörapparat Bakom-Örat (BÖ), Hörapparat Uppladdningsbar och Hörapparat Stark från 137 dB.