Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientkost
Referensnummer: SLSO 18-1738
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar produktion, beredning och leverans av kylda måltider till lunch och middag för Psykiatri sydväst Huddinge och Rättspsykiatri Syd Helix samt Danderydsgeriatriken och Psykiatri Nordväst på Danderyds sjukhus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55520000 Catering, 55521100 Hemkörning av mat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen