522614-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grundutrustning
Referensnummer: 0146/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar köp och/eller hyra av grundutrustning för biståndsbedömt särskilt boende, daglig verksamhet/dagverksamhet, förskolor och skolor.
Ramavtalet omfattar områdena madrasser och personlyftar.