522681-2017 - ÄndringSverige-Halmstad: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Armadan Renovering
Referensnummer: 17/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser in- och utvändig renovering med kvarboende hyresgäster av Kv Armadan, Halmstad. Renoveringen avser badrum, trapphus, balkonger, fasader och tak. Även mekanisk frånluft installeras och visst markarbete ska utföras.