522732-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Restaurang- och serveringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering och caféverksamhet till Försvarshögskolan i Stockholm
Referensnummer: UPP 9/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55330000 Kafeteriaverksamhet, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktsvärdet på fem år är således ca 11 650 000 kr. Caféet har intäkter på ca 4 000 000 kr per år.