Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filtar 2017
Referensnummer: 17/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39511100 Filtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till ramavtal av filtar till Landstinget i Kalmar läns tvätteri, beläget i Västervik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen