522761-2022 - ResultatSverige-Vallentuna: Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PR20-40 Sluttäckning Asbestdeponi Löt Avfallsanläggning
Referensnummer: UH2021-32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213270 Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en totalentreprenad där arbete och material förutom fyllnadsmassor ska tillhandahållas av leverantören. Entreprenaden avser sluttäckning asbestdeponi inklusive ny FA-botten FA3 på SÖRABs Avfallsanläggning Löt, Vallentuna.
Arbetet beräknas påbörjas 10 oktober och avslutas 15 december.
Vi ber anbudsgivare notera att visning av arbetsområdet kommer att ske under vecka 33 och 34 (15-26 augusti) och att sista dag för bokning av visning är 19 augusti. Detaljerad information finns i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45213270 Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen