See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggservice - Borås
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som omfattar: - Byggservice - Måleriarbeten - Golvarbeten - Glasarbeten - Elarbeten - Rörarbeten - Ventilationsarbeten Yrkesroller kopplade till dessa discipliner benämns som ”Kärnkompetenser”. Vidare omfattar ramavtalet även andra kompetenser, benämnda ”Sidokompetenser”. Sidokompetenser kan komma att avropas, men endast i entreprenader där kärnkompetenserna utgör merparten. Tabell över kärn- respektive sidokompetenser återfinns i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 23/214
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsformulär