522897-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: UH-2019-508
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf avser att upphandla ramavtal gällande upphandlingskonsulter.
Löf avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för hela uppdraget. Avtalet planeras att löpa ifrån 1.3.2019. Exakta datum regleras vid avtalstecknandet.
Avtalet gäller för en inledande period om ett (1) år från avtalets undertecknande. Om Löf inte säger upp avtalet till avtalstidens utgång förlängs det automatiskt med ett (1) år i taget. Sådan förlängning kan ske maximalt tre (3) gånger. Därefter upphör avtalet utan föregående uppsägning.
Upphandlingens värde beräknas till 3 000 000 SEK exklusive moms under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen