522945-2023 - PlaneringSverige-Jönköping: Arbeten för kraftledningar
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Information inför kommande upphandling av Inomhusnät för mobil inomhustäckning på Regionens sjukhus
Referensnummer: 1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232200 Arbeten för kraftledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Information inför kommande upphandling av Inomhusnät för mobil inomhustäckning på Regionens sjukhus. Informationen återfinns i bilagd fil.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32400000 Nät, 32412100 Telekommunikationsnät, 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 45314310 Kabelläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inomhusnät för mobil inomhustäckning på Regionens sjukhus