522955-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diskmaskiner för storkök – Storköksutrustning - leverans, service och underhåll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStorköksutrustning - leverans, service och underhåll
BeskrivningUpphandlingen avser leverans av samt service och underhålls- och reparationsarbeten gällande storköksutrustning för Luleå kommun.
Intern identifierareKLF 2025/295
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42959000 Diskmaskiner för storkök
Ytterligare klassificering (cpv): 51542100 Installation av maskiner för matframställning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStorköksutrustning - leverans, service och underhåll