Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionsbesiktning av elanläggningar
Referensnummer: 2023/1137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar lagstyrda besiktningsintervaller avseende revisionsbesiktningar av elanläggningar för respektive objekt som anges i underlag. Leverantörens besiktningsmän ska inneha rätt behörighet för respektive objekt utfärdat av ackrediterat besiktningsorgan. Avtal kommer att tecknas med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen