Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tyger, garner och sytillbehör
Referensnummer: KS 2022/897
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19260000 Tyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Tyger, garner och sytillbehör till Kristianstads kommuns verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19260000 Tyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen