2. Förfarande
Förfarande
Titel: Material för hälsa och rörelse - delområde Friluftsliv & Vintersport samt Bad & Sim
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå Kommuns behov av material för hälsa och rörelse inom varugrupperna Friluftsliv & Vintersport samt Bad & Sim.
Intern identifierare: KLF 2025/1123
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 18412800 Simkläder, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37411000 Vintersportutrustning, 37412340 Simglasögon eller simfenor, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bad & Sim
Beskrivning: Bad & Sim
Intern identifierare: Bad & Sim
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Friluftsliv & Vintersport
Beskrivning: Friluftsliv & Vintersport
Intern identifierare: Friluftsliv & Vintersport