523120-2025 - Resultat
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Säkerhetskonsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSäkerhetskonsulter
BeskrivningUpphandlingen avser Säkerhetskonsulter (inom personsäkerhet) som ska kunna stötta verksamheten med både planering och genomförande av uppdrag. Konsulter ska kunna ersätta SVT:s egna säkerhetsspecialister och stödja verksamheten i säkerhetsfrågor samt kunna vara med ute på fältet. Konsulter ska även kunna hantera utrikessäkerhet.
Intern identifierare202501
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000