523127-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mölndal: Managementtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partner inom kommunikation, webb och kundtidning
Referensnummer: MAB 105/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Mölndalsbostäder står inför en spännande tid. Under kommande år ska vi att sjösätta flera intressanta projekt inom olika områden där kommunikation är en viktig del, samtidigt som vi ska vidareutveckla vårt varumärke och bli vassare inom de områden som vi idag kommunicerar genom. Vill du vara med på vår resa så är du välkommen att ansöka om att bli vår kommunikationspartner.
Det finns möjlighet att ansöka med kompetens inom en till tre kompetensområden; kommunikation, webb och kundtidning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring, 79416000 Public relations, 79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen