523131-2021 - ResultatSverige-Lund: Kaffe, te och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bryggkaffe och te med tillhörande produkter
Referensnummer: V 2021/1309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15860000 Kaffe, te och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfte och omfattning
Syftet med denna upphandling är att säkerställa Beställaren behov av varor under avtalsperioden i enlighet med detta förfrågningsunderlag med bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15861000 Kaffe, 15863000 Te
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen