Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckmedia
Referensnummer: FM2021-5002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att upphandla ramavtal för att täcka Försvarsmaktens behov utav tryckmedia såsom papper och förbrukningsmaterial till FM:s tryckeri.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Varukorg 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varukorg 2
Del nr: 2