523151-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Skadeförsäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR Kirurgi Kompletterande upphandling
Referensnummer: UH-2019-544
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515000 Skadeförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstingens Ömsesidiga Försäkringsbolag inbjuder er att lämna anbud på tjänsten Medicinska rådgivare inom området kirurgi enligt de krav som anges i detta upphandlingsdokument med bilagor. Denna upphandling är en kompletterande upphandling för den leveranskapacitet som saknas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kirurgi allmän
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Urologikirurgi
Del nr: 2