523162-2017 - ÄndringSverige-Örebro: Maskindiskmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel med doseringsutrustning, Ks 933/2017
Referensnummer: Ks 993/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Maskindiskmedel, torkmedel mm. som behövs till de stora diskmaskinerna som har doseringsutrustning.
Inbjudan till anbudsgivning på maskindiskmedel med doseringsutrustning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på maskindiskmedel för doseringsutrustning för leverans till de upphandlande myndigheterna.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlande myndigheter.
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnummer
Upphandlande myndigheter
Volym
212000-1934
Degerfors kommun
Ingår i Karlskoga kommuns
212000-1991
Karlskoga kommun
284 000 kronor
212000-1975
Kumla kommun
105 000 kronor
212000-1967
Örebro kommun
865 000 kronor
Total volym för 2016 är 1 304 000 kronor.
Angiven volym är ungefärlig och ska inte betraktas som bindande.