523162-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilier Tvätteriet Alingsås 2018
Referensnummer: RS 2018-03899
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av textilier till Tvätteriet Alingsås
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39500000 Textilvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen